Stilin İçin Filmlerden İlham Al

16.08.2017 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
İster klasiklerden, ister yakın geçmişin kült yapıtlarından olsun, sinema her zaman ilham dolu! Bugün moda olan ya da klasikleşmiş ikonik parçaların çoğu, bir zamanların film karakterlerinden görüp ilham alınmış parçalar! Film izlerken hepimiz farklı açılardan bakıyoruz. Bazıları senaryoya, bazıları ışığa, bazıları oyunculara dikkat ediyor. Fakat biz şimdi stile odaklananlara ilham olacak birkaç ipucu vereceğiz. Gelin şimdi ikonik tarzları ile modaya dahi yön veren stil sahibi filmlere bir göz atalım. Sen de ilham aldığın stile ilk adımıDeFacto’nun koleksiyonlarından seçtiğin parçalarla at!

Pulp Fiction ( 1994 )
Hem takım elbise şıklığının, hem rahat 90’lar stili rüzgarının estiği Pulp Fiction sinema tarihinin başyapıtları arasında. Tarantino’yu efsane yönetmenler arasına sokan Pulp Fiction filminde stil sahibi olmayan kimse yok. Filmin hafızalardan kazınmayan dans sahnesinde, Uma Thurman’ın giydiği beyaz gömlek, siyah pantolon kombini sence de çok cool değil mi?

Le fabuleux destin d'Amélie Poulain (2001)
Her zaman hayat dolu, yaşama sevgi dolu gözlerle bakan ve sahip olduğu özel ışıltıyı her anında yanında taşıyan Amelie’nin hikayesine çoğumuz tanıklık etmişizdir. Bu içimizi ısıtan film karakterinin renkli hırkalarını ve farklı saç stilini de hatırlıyoruzdur öyleyse!

Grease (1978)
1950’li yılların lise dönemlerini anlatan, tam bir klasik! Tüm zamanların en popüler müzikallerinden biri olan ‘ Grease ‘.1950’lerden ilham alıyor ve sinema severlere de ilham kaynağı oluyor. Kabarık etekler, belden bağlı gömlekler, jean pantolonlara eşlik eden deri ceketler filmin stil kodunu oluşturuyor!

Sen de film izlerken stilin için ilham alıyor musun? DeFacto koleksiyonlarındaki parçalarla filmlerden ilham aldığın stilini oluştur ve bir stil ikonu olma yönünde yola devam et. Keşfetsene!

En son yazılar