Dudaklarda Kış Etkisi

09.12.2016 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.

Kışa adım attığımız bugünlerde cildimize daha da dikkatli bakmalıyız. Soğuk ve rüzgarlı hava en az yaz ayları kadar yıpratıcı olabilir. Cildi soğuklardan korumak ve bakımlı olmak ise çok kolay. BB kremlerin ve nemlendiricilerin yardımıyla gereken nemi dengeleyebilir ve pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki ya kış sezonunun makyaj trendlerine dair neler biliyorsunuz? Son yılların favori koyu renk dudakları bu kış da sezona damgasını vuruyor. Gelin birlikte sezonun makyaj trendlerine nasıl hakim olacağınıza bakalım.
kışlık makyaj önerileri

Önce yüzünüzü güzelce yıkayıp durulayın. BB kremle fondöten kullanmadan yüzünüzü makyaja hazır hale getirin. BB Kremin etkilerinden daha önce de bahsetmiştik. Son yılların favori makyaj ürünü BB kremler gerçekten aldıkları övgüleri hak ediyorlar. BB kremi uyguladıktan sonra kaşlarınızı kaş kalemiyle koyultup fırça yardımıyla düzeltin. Bu işlem kaşlarınıza keskin bir duruş kazandıracak.

kaş kalemi önerisi
bb krem tavsiyesi
Sezonun makyaj trendinin koyu renk dudaklar olduğunu söyledik. Dudaklarda mürdüm, bordo, yoğun kırmızılar ve hatta siyahların etkisini göreceğimiz için göz makyajını oldukça hafif bırakmak önemli. Kaşlarınızın keskinliği yeterli olacaktır. Dudak kaleminizle önce dudak çevresini çizmeli daha sonra aynı renk rujunuzla içini tamamlamalısınız. İşte bitti! Sezonun makyaj trendi bu kadar pratik ve çarpıcı bir görünüme sahip! Cool koyu dudaklar kış sezonunun bir kez daha gözdesi oldu!
ruj önerisi
dudak kalemi tavsiyesi
Unutmayın: makyajınızın pürüzsüz görünmesi için cildin güzelce temizlenmesi ve neminin korunması gerekir. Cilt nemini korumanın en büyük yardımcısı ise bol bol su içmek. Ayrıca cool mat rujları tercih edecekseniz dudaklarınıza önceden peeling uygulamanızı öneririz. Aradığınız tüm renkler için DeFacto'nun makyaj malzemeleri sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın!

En son yazılar