Trend Alarmı: Pötikare

08.11.2017 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
17. Yüzyılda moda dünyasında boy göstermeye başlayan pötikare deseni tekrar sahnede. Calvin Klein, Gucci ve Alexander Wang gibi ünlü tasarımcıların podyumlarından sokaklara taşan pötikare desen bu sene en büyük yükselişini yaşıyor! Moda ikonlarının moda haftalarında sıkça tercih ettiği pötikare günlük kombinlerini podyum şıklığına taşıyacak. Tek yapman gereken pötikarenin güçlü duruşuna ayak uydurmak. Pötikarenin en trend halleri DeFacto koleksiyonunda, keşfetsene!


Modern Pötikare
Bebek mavisi, toz pembe, uçuk sarılar gibi pastel tonlarla görmeye alışık olduğumuz pötikare birçoğumuzun zihninde toz pembe hayallerle kodlanmış desenlerden. Bu kodlanma 2017 sonbaharından sonra geride kalacak gibi görünüyor. Çünkü pötikare bu sezon siyah beyaz, bordo siyah gibi daha koyu renk ikilileriyle karşımıza çıkıyor. DeFacto kareli bluz daha koyu tonlardaki modern pötikarenin en güzel örneklerinden.

Enerjik Pötikare
Pötikare deseni sade olduğu kadar enerjik de! 1940’ların iki yandan saçları örülmüş uçarı kızlarının bunda büyük bir etkisi olduğuna eminiz! DeFacto kareli tunik ile fermuarlı botları kombinleyerek bu enerjiyi 2000’li yıllara taşımaya ne dersin?

Koyu Pötikareler
Pöti kare en çok beyaz renk ile bir arada kullanılsa da istisnaları da görmek mümkün. Siyah bordo, siyah mor gibi siyahın ön planda olduğu pötikareler bu sezonun vazgeçilmez desenlerinden olmaya aday! Pötikare desenini uzun kalem etekler ve bol kazaklar ile kullanarak sonbaharı kutlayabilirsin! Biz DeFacto kareli uzun etek ve örgü desenli kazağı bir arada kullanmayı tercih ettik.

Naif, uçarı ya da modern, senin stilini en iyi yansıtan pötikare hangisi? Onlarca pötikareli parça ile DeFacto koleksiyon senin için bir tık uzağında!

En son yazılar