Minimal Yaklaş Maksimal Hisset!

10.12.2015 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Minimal bir dünyada maksimal bir hayatın keyfini çıkarıyoruz. Her şey en sade ve basit haliyle karşımıza çıkarken detaylarla canlanan parçalar, kocaman bir dünya ve onun detaylarıyla ihtiyacımız olan her şeyi karşılama konusunda sonsuz imkânları bize sunuyor. Son dönemin iddialı teknolojilerinin sadelikle çokluğu bir araya getiren ruhu şimdi modaya da sıçrıyor. Minimal çizgilerin en yüksek stille buluştuğu koleksiyonlarda sadelik ön plana çıkarken, detaylarda ki incelikli düşünceler bizi bir sanatçının elinden çıkmış gibi duran koleksiyonlarla baş başa bıraktı. Moda sanatının en ince çizgisini belirleyen ise kombinlerin yarattığı duruluk hissine karşı aksesuarların verdiği ihtişam duygusu!10122015-icerikYazdan beri devam eden bohem trendi, kışa gelirken oldukça evrim geçirdi. Fazlalıklarından kurtulan ve sadelik ile buluşan bu trendin kış yansımasının temelini ise kesinlikle nubuklar oluşturuyor. Kahverenginin en top halini bulduğu nubuk parçalar, sezonunda ruhunu yansıtmakta bir ayna görevi görüyorlar. Kombinlerin duru sadeliğinin ve sıradanlığının şikayet konusu olduğunu düşünüyorsanız, henüz sezonun aksesuarlarına göz atmamışsınız demektir. Püsküllerin hareketli ve enerjik stiliyle canlanan çanta modelleri ve onları tamamlayan maskülen ayakkabılar netlikleri ile bu sezonun kombinlerinin altını kalın çizgilerle çiziyor. Sınırlara da meydan okuyan bu kombinlerle ofis ya da parti fark etmeksizin hayatın ritmini takip ediyoruz!
Aksesuarlar sezonda gösterişli geçişlerini sürdürürken, beylerin her zaman sadelikle anılan dolaplarını da hayata döndürüyorlar. Az parça çok stil diyenler; klasik seçimin rugan ayakkabı modelleriyle dolaplarını vurucu hale getirirken, pantolon askılarının dönüşüyle sofistike bir stilin peşinden gidiyorlar. Sezonun ruhuna bürünmek isteyenler için lacivertin new Victoria tarzı cool ve ulaşılmaz bir hava yakalamanızı sağlıyor. Günün her saatinde sizi tamamlayacak parçalar, modanın olmaz dediği tüm klişeleri doğruca çöp kutusuna gönderiyor.
Dolapların temelini değiştirmeye hazırlanan aksesuar devriminin etkilerini kaçırmak istemeyenler için stil yaratacak parçalar DeFacto’da her gün yeni bir stille karşımıza çıkıyor. Seçimleriniz konusunda henüz karar vermediyseniz, DeFacto 7/24 sizin için açık!

En son yazılar