Moda Haftalarından İlham Verici 5 Trend

23.02.2016 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Moda haftaları tüm hızıyla sürüyor. Sadece içeride değil dışarıda da bir moda şovu döndüğü ise bir gerçek. En az podyumlar kadar iddialı sokak stilleri modaya asıl yön veren detayların başında geliyor. Modacıların podyumlarda yarattığı illüzyonu sokaklarda tam bir stile çeviren moda ve stil sahibi kadınlar her dolap için kesinlikle birer hazine! Sen de yeni sezon için biraz ilham fena olmaz diyorsan moda haftalarından senin için seçtiğimiz 5 stile mutlaka göz at!icerikBomber ceketlerBomber ceketler daha çok bir erkek dolabına ait bir parçaymış gibi dursalar da kadınları onlara el atması çok uzun sürmedi. Maskülen trendin verdiği yetkiye dayanarak feminenleştirilen bu parça spor stilin en önemli temsilcilerinden birisi. Rahat pantolonlar ve spor ayakkabılarla hafta sonu şıklığının yeni yıldızı bu ceketler!
BerelerBahar geliyor olsa bile kış aksesuarları dolaplara kalkmıyor. Onlar artık tam birer stil ikonu olarak hayatımızın içindeler. İster şalınızı boynunuza dolayın isterseniz berenizi kafanıza takın. Ancak aksesuarsız bir stil bu sezon eksik kalmış sayılıyor. Özellikle berelerin bu sezon yıldızının parladığını düşünürsek renkli bir berenin vereceği etkiyi küçümsemeyin deriz.
TrençkotlarTrençkotlar her sezonun yıldızı ancak bahar aylarında onlarla ilişkimiz bambaşka… Bu değişmezliğin yansımalarını da moda haftasında bir kez daha gördük. Trençkotlardan ilham alan uzu paltolar beden bağlanan modelleriyle tam birer klasik. Baharda onlar yerlerini trençkotlara bırakırken size de onlardan yansıyan bu stili uygulamak kalıyor!
Bohem stilBohem stil geçtiğimiz yazda beri bizimle… Umursamaz rahat ancak kendi içinde kuralları olan bu stil yeni sezonda da kendisine yer bulmayı başaranlardan. Rahat yakası kürklü bir palto, saça takılan aksesuarlar, dolgu topuklar… Ancak bu stilin imzası kesinlikle bol İspanyol paçalar! Baharı karşılarken sizde bu stilin moda haftası tarzından ilham alabilir ve İspanyol paça pantolonun nasıl giyileceği konusunda kendi sokak stilinizi ilan edebilirsiniz!
Püsküller ve tüllerPüsküller ve tüller tam anlamıyla başımızın püsküllü belası olmaya devam ediyor! Eteklerden çantalara, ayakkabılardan deri ceketlere kadar püsküllerle aşkımızın yeni sezonda da süreceği kesinleşmiş oldu. Biraz bohem biraz hareketli ama çok eğlenceli bu detayın sadece gece için uygun olabileceğini düşünenlere gündüz püskül ve tülleri kullanmanın en eğlenceli yolları moda haftasından geldi. Spor şık bir stille kendiniz bu bahar püsküllerin çocuksu neşesine ve tüllerin gizemli çekiciliğine bırakın!
Yeni sezona hazırlamanın zamanı! Cemreler yeryüzüne düşeli çok oldu. Sizin dolabınıza henüz düşmedilerse şimdi bir yenilik yapmanın ve baharı dolabınıza getirmenin tam zamanı! Moda hatalarından sezonun trendlerine kadar dünyanın modası sizin için DeFacto’da!

En son yazılar