Eğlenceli Bir Yıl: 2015 En''leri

24.12.2015 Tarihinde DeFacto tarafından yayınlanmıştır.
Yeniliklere her zaman açık olmak gerekiyor. Yeni bir yılın aslında en büyük önemi de bu, yepyeni şeyler için hazır olmak. Ancak geride bıraktığımız yılın unutulmayacak anlarının da keyfini çıkarmak gerek. 2015 yılı için siz neleri hatıralarınız arasına eklediniz bilemiyoruz ama bu yılın ses getiren olayları ve enleri kesinlikle göz atılmaya değer…

24122015-icerik

  1. Bohem bir yıl
2015’in moda olayı kesinlikle yükselişini sürdüren bohem trendi oldu. Yaz aylarında beri her yerde 70’ler ruhunu hissettik. Süetler, dolgu topuklar ve tabi ki bol bol püsküllerle bu trendin dolaplarımızdaki imzası oldu. Etkisini hala sürdüren bu trendin gelecek yılda bizimle olacağı ise şimdiden kendisini gösteriyor.
  1. Şehrin yenisi: Karaköy
İstanbul’un en eski semtlerinden birisi olan Karaköy geçtiğimiz yıl kendisini hızlı bir yükselişin rüzgarına bıraktı. Ardı ardına açılan kafeler ve restoranlar Karaköy’ü yeniden hayata döndürürken, şehire de yeni bir soluk getirdi Sanat konusunda da bir ekol haline gelen Karaköy, 2015’de hafta sonlarının favori mekanı oldu.
  1. Nobel ödülü bir kez daha Türkiye’de
Bir zamanlar bizim için hayal olan Nobel Ödülü ikinci kez Türkiye’ye geldi. Aziz Sancar’ın kazandığı ödül hem gurur hem de tam bir ilham kaynağı oldu. Neden olmasın sorusunu yeniden aklımıza sokan ve her şeyi yapabiliriz hissini yeniden gönlümüze koyan bu ödül ile gelecek yıl çok daha fazlası için neden çalışmayalım?
  1. Geleceğe dönüş yılı
Geleceğe dönüş filmi bu yılın en çok konuşulan konularında birisi oldu. Filmde geleceğe seyahat eden ikilinin varış tarihi olan 21 Ekim 2015 filmdeki gibi uzay çağında olmasak da online dünyada her alanda mizah konusu oldu. Herkeste mutlu bir heyecan yarattığı da tabi ki bir gerçek :
Yılın en önemli olaylarında ise her an yanımızda DeFacto oldu. Sezonun en şık davetlerinden, en eğlenceli sohbetlerine kadar yıla damga vuran koleksiyonlar ise DeFacto’dan geldi.

En son yazılar